Зимові звичаї та обряди
Зимові звичаї та обряди
Серед дат неважко віднайти точку відліку зимового циклу. Нею є день Введення в храм Пресвятої Богородиці, тобто 4 грудня. З цього дня у починає спочивати земля, яку не можна копати лопатою аж до Благовіщення (7 квітня).Від Введення починали розучувати колядки, виготовляти «вбрання» для колядників і переряджених. 7 грудя - день пам'яті великомучениці Катерини. Цього дня дівчата "кликали долю", ворожили на щасливе заміжжя. Вони сходились до однієї хати, де зимовими вечорами влаштовували вечорниці.13 грудня всі святкують свято Андрія Первозданного. Це свято найбільше відоме дівчатам та юнакам. Адже в ніч з 12 на 13 грудня дівчата ворожили.
19 грудня – день вшанування святого Миколая Чудотворця
Миколай в Україні є особливо бажаним дитячим святом. В ніч з 18 на 19 грудня Св. Миколай приносить дітям подарунки і кладе їх під подушку. Серед дітей на Україні встановилася традиція писати Св. Миколаєві листа, у якому дитина вказує, що хорошого та поганого вона вчинила протягом року, і просить про подарунки.
7 січня - Різдво Христове
Різдво - одне з найголовніших свят у році. В народі кажуть, що «на Різдво і сонце грає». Також з Різдвом пов’язують багато прикмет.
Символом вічного світу, щастя і радості, що прийшли разом із Христом, є вічнозелена прикрашена ялинка. Верх її увінчаний прекрасною зіркою - у пам’ять про Віфлеємську зорю, що вказала волхвам шлях до Христа. Гілки прикрашені різнобарвними кулями, золотою мішурою, фігурками співаючих янголів, пастухів з маленькими баранчиками, розсічені свічами та ліхтариками.
13 січня на 14 січня День преподобної Меланії та Василія Великого
Коментарі
Дописати коментар